Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kadınların en çok dikkat çeken ayrıntılarından belki de en önemlisi gözlerdir. Gözler ne kadar bakımsız ve solgun görünürse sizin enerjinizin düştüğünü ve yorgunluğunuzun boyutunun ne kadar fazla olduğunu gösterir. İşte bu yüzden gözlerinize birkaç dokunuşla derinlik ve farklılık katabilirsiniz tüm bunları nasıl yapabilirim diyorsan yazımızı okumaya devam etmelisin 🙂

Gözlerimizi Yeni Görünüme Kavuşturmak İçin Malzemelerimiz

Göz kalemi,

Maskara,

Makyaj fırçası,

Kirpik kıvırma aparatı,

Far,

Gözaltı kapatıcısı

Öncelikle dumanlı göz makyajı için şunu belirmeliyiz. Bu göz makyajı göz kapakları düşük olanlar ve kaşları düşük olan kadınlar için uygundur. Dumanlı göz makyajını günlük olarak kullanmak sizi yorabilir ancak sevgilinizle bir akşam yemeğine giderken ya da gece dışarı çıkarken yapabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajını Yapma Zamanı Geldi

Başlamadan önce göz ve çevresini tamamen temizlediğinizden emin olun hemen sonrasında tüm cildinize BB krem sürün hemen ardından ten renginizin bir ton açık Fondötenle eşitleyin. Göz kapaklarınıza rengi olmayan bir far sürüp göz çevresinden başlayarak kirpiklerinizin dibine ince bir kalem çekin bu işlem sonucunda gözleriniz biraz daha ön plana çıkacaktır. Daha sonra light tonlu bir göz farını göz kapaklarına sürüp gözünüzün bitiş noktalarına doğru farı yayın… Ardından kaşların başladığı yerden itibaren siyah far sürülen alana kadar kırık beyaz renkte far sürün.

Far sürme işini bitirdikten sonra göz kapağını tam olarak çevrelemeden biraz kalın eyeliner çekin. Ardından gözaltına ten renginizden bir ton açık renkte kapatıcınızı sürün ve fırçayla güzelce dağıtın. Kirpik kıvırma aparatı ile kirpiklerinizi kıvırın. Yoğun bir rimel ile kirpiklerinizi ortaya çıkarın. Göz etrafında bitirme işlemi olarak göz pınarlarınıza açık renkli bir far uygulayarak gözlerinizin yuvarlak görünmesini sağlayın.

Göz makyajınızı tamamlamak için yüzünüze de birkaç rötuş yapmalıyız tabiki de isteğe bağlı olarak. Yanaklarınıza açık tonda allık sürebilirsiniz. Eğer saçlarınızı toplayacaksanız yüzünüze kontur uygulanabilir. Saçlarınız açık kalacaksa kontur uygulamasına gerek yok. Bizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yazımıza yorum bırakarak bize geri dönüş sağlamayı unutmayın.

[Toplam:4    Ortalama:3.8/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir