Makyaj Çantasını Birlikte Düzenleyelim

main

Fondöten sızıyor, göz farları kırılıyor, pudranın kapağı açılıyor derken; makyaj çantası tam bir savaş alanına dönebiliyor. Dolayısıyla periyodik şekilde makyaj malzemelerine göz atmanız ve çantanıza biraz daha fazla ilgi göstermeniz olmazsa olmaz bir durum oluyor! Biz de hazır yeni bir yıla girmişken kendinize bir yenilik daha yapmanızı ve makyaj çantanızı düzenleyerek onu kusursuz bir şekilde kullanmanızı öneriyor; sizlerle tüyoları paylaşıyoruz.

Makyaj çantası

1- Çanta alırken iç kısmına mutlaka bakın

Makyaj çantanızı seçerken kumaşların önemini unutmayın. İçi astarlı kumaştan oluşan bir çanta, pratik temizlik açısından çok daha kullanışlı olacaktır. Sadece makyajınızı silmek için değil, makyaj çantanızı da kolayca temizleyebilmeniz için, içinde mutlaka makyaj temizleme mendilleri bulundurmayı unutmayın.

Makyaj

2- Doğru yerleşime önem verin

Her konuda düzen açısından birinci kuralın sadeleşme olması gibi, makyaj çantasında da kaosu önlemenin yolu onu doğru bir şekilde düzenlemekten geçer. Makyaj çantanızın içindeki her boşluktan faydalanın ve materyallerinizi en doğru şekilde yerleştirmek için harcanan vakti küçümsemeyin! Hacim olarak büyük olan ürünler yerine mümkün olduğunda ufak ve pratik ürünlere yer vermeye çalışın. Yani şık şişeler içinde sunulan eyeliner ’lar yerine, daha pratik olan kalem formundaki eyeliner’lar gibi…

Makyaj fırçası

3- Fırçaları sınıflandırın

Makyaj çantanızın önemli kahramanlarından biri de fırçalar. Elbette çantanızda fazla yer kaplamaması için tercihinizi mini boy fırçalardan yana kullanın. Eğer makyaj çantanız buna müsait ise de fırçalarınızı uzundan kısaya, dardan genişe doğru düzenli bir şekilde dizin.

Makyaj fırçaları

4- Düzenli olarak güncelleyin

Makyaj çantanızı düzenli güncellemeyi unutmayın. Öncelikle rutin şekilde makyaj malzemelerinize son kullanım tarihi gözüyle bakmanızda da fayda var. Özellikle ömrü biten maskaralara dikkat! Aynı zamanda ayda bir kez çantanızı tamamen boşaltıp, makyaj temizleme mendili ile iyice sildikten sonra yeniden düzenleyin. Temizleme işleminde fırçalarınızın uçlarını da unutmayın! Aynı zamanda dört ayda bir düzenli olarak makyaj malzemelerinizi inceleyin. Kapatıcı ya da allıklarınızın her mevsimin olmazsa olmazları olsa da, göz farı ve ruj gibi sezon trendlerine göre değişen ürünleri bir daha gözden geçirin.

Makyaj Fırçaları

5- ‘Olmasa da olur’lar ve ‘olmazsa olmaz’lar

Makyaj çantanızda esas neler gerekli ve neler fazlalık yaratıyor? Bir de bu gözle bakın. Örneğin pudra ve fondötenleriniz de ayna varsa ekstra bir ayna taşımanıza gerek yok. Ayrıca çantanızda mutlaka bir cımbız ve kulak temizleme çubukları gibi az yer kaplayacak, ama göz makyajınızda işinize çok yarayacak birkaç detayı unutmayın. Evinizdeki tüm rujları sürekli yanınızda taşımanıza gerek yok; dolayısıyla o sıralar en çok hangi ruju kullanıyorsanız sadece onu makyaj çantanızda bulundurun. Makyaj çantanızda yer kazanmanız için işinize en çok yarayacak olan akıllı ürünlerden de mutlaka edinin; aynı anda göz farı ve allık olarak kullanılabilen makyaj ürünleri gibi…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir