Profesyonel Makyaj

Profesyonel Makyaj Eğitimli bir kişi yani makyöz tarafından, her yüz yapısına ve derinliğine özgün olarak yapılan ve günlük makyaja göre daha ağır daha özenli olan makyajlara profesyonel makyaj adı verilir. Bu makyajın özel olmasının sebebi kişinin yüzünde ki kusurları ortadan kaldırmak ve bunu yaparken göz rengine, yüz kemiklerine, yüz kaslarına dikkat ederek uygulanmasıdır.

Profesyonel Makyajda Dikkat Edilmesi Gereken  Noktalar Nelerdir ?

  • Yüz anatomisi
  • Temel makyaj teknikleri
  • Işık-gölge oyunları (modlaj)
  • Makyaj Hileleri
  • Yüz şekillerine göre makyaj teknikleri
  • Renk ve ışık  bilgisi,renklerin uyumu,renk  valörü, ışığın renkler üzerindeki etkisi

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılmalıdır ?

Birinci Adım

Yüzünüzü çok iyi temizlemeli ve güzelce nemlendirmelisiniz. Daha sonra makyaj bazınızı yüzünüze güzelce yayın ve kullanacağınız malzemeleri hazırlayın. Asıl mesele olan fondötene gelelim bu kısımda fondöteniniz ne kadar iyi olursa yüzünüzde ki kusurların kapatılması da bir o kadar kolay olur. Fondöteninizi fırça ile eşit miktarda dağıtarak gözeneklerinizi kapatın. Renksiz bir pudra ile bu kısıma kadar olan yaptıklarınızı sabitleyin.

İkinci Adım

Far uygulamasında tıpkı yukarda ki gibi kaliteli bir ürün seçin ve kıyafetinize uygun olan renkleri seçmeye çalışın.Daha sonra  tercih edeceğiniz kıyafete göre diğer makyaj malzeme renklerini ayarlamalısınız. Bu kıyafet ile orantılı olur ise doğru sonuçlar almak sizler için kaçınılmaz olacaktır.

Üçüncü Adım

Rimel uygulamasını ihmal etmeyin! Rimel bir gözü ön plana çıkarabilme hususunda oldukça önemli bir faktördür. Bu yüzden kaçınılmaz olan şeyin mutlak suretle rimellerin kalitesi olduğunu da ihmal etmemelisiniz.Yanak ve yüz yapısına göre sıra allık uygulamasına gelecektir. Doğru bir allık ile uygulama yaptıktan sonra sorunsuzca makyaj sizler için bir adım daha bitmiş olacaktır.

Dördüncü Adım

Profesyonel makyajyapmak için bir dudak fırçasıyla makyaj uyumunu gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra dudaklar daha dolgun bir görüntü alacaktır. Dilerseniz sürmeden evvel biraz vazelin sürerek daha da dolgun bir görüntü almasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak isterseniz rujun üzerine dudak parlatıcısı sürülebilir. Dolgun ve istenen yapıyı yakalamak adına önemli bir faktördür.

Profesyonel Makyaj Ne Kadar Süre Bozulmaz ?

Sabitleme işlemi yaptığınızdan veya yaptırdığınızdan dolayı ayrıca özenli bir makyaj olduğundan dolayı ekstrem durumlar dışında makyajınız size süre olarak yetecektir hiç merak etmeyin.

 

 

 

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir