Kiehl’s Ultra Light Daily Uv Defense SPF PA + UVA Güneş Koruma Kremi

Kiehl’s Ultra Light Daily Uv Defense SPF PA + UVA Güneş Koruma Kremi

Özelikle yaz aylarında daha yoğun olarak kulandığımız,hepimizin baş kahramanı güneş kremleri.. Aslında yaz kış düzenli kullanmamız gerekirken hepimizin yaptığı bir hata var. ‘’Sadece yaz aylarında kullanmak’’. Ne kadar güzel,kaliteli ürün de kullansak maalesef ki sadece birkaç ay kullanmak beklenen korumayı sağlamaz.

Çoğumuzun doğru sandığı bir yalan var ki,o da SPF (Sun Protection Factor) yani güneş koruma faktörünün yükseldikçe, güneşten korunmanın o kadar artacağı düşüncesi. 30 faktör güneş korumasındansa 50 faktör korumanın daha iyi olduğu sanılıyor. SPF yükseldikçe, daha ‘çok’ değil, daha ‘uzun süre’ korunursunuz. Yani 50 faktör koruma demek,o güneş kreminin 50 dakika boyunca sizi koruyacağı daha sonra o kremi tekrar sürmeniz gerektiği anlamına gelir. Çoğu kremlerde ‘PA’ ya da  ‘+'(artı) ibaresine rastlıyoruz. Bu ‘PA’ ve ‘+’ ibaresinin UVA ışınlarına karşı koruma seviyesini ifade eden bir ibare olduğunu söylemek isteriz.

Kiehl’s güneş kremi,  SPF içerirken, (SPF 50 içeriyor) UVA ışınlarına karşı koruma sağlayan PA da içeriyor (PA+++). Yani bu güneş kremi,her kremde bulunmayan bir özellik taşıyor. Hem UVB hem UVA ışınlarına karşı koruma sağlıyor. Bu ürün renk içermiyor. Beyaz renkli ve makyaj altına kullanıma oldukça uygun fakat yapıs ince ama akışkan değil,yani kolayca emiliyor. Bazılarımız paraben konusunda hassasiyet gösterebiliyor ve bu ürün paraben içeriyor.

60 ml fiyatı : 275 TL

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir