Türk Kahvesi Cilt Maskesi

Türk Kahvesi Cilt Maskesi

Evet doğru Türk Kahvesi ile yapıyoruz bu maskeyi ve iki önemli cilt sorununda bize çözüm oluyor. Tamamen doğal olan bu maskeyi evinizde basit malzemeler ile yapabilirsiniz.

Bunlar;

  1. Cildimizde hücrelerin tazelenmesini sağlaması
  2. Yüzümüzde ki kan dolaşımını hızlandırması

Peki bu cilt maskesini hazırlarken nelere ihtiyacımız olacak ?

  1. Kahve telvesi (1 çay kaşığı)
  2. Esmer şeker (1 çay kaşığı)
  3. Tarçın (1 çay kaşığı)
  4. Avokado yağı (2 çay kaşığı)
  5. Limon suyu (1 çay kaşığı)

Türk Kahvesi Cilt Maskesinin Hazırlanışı

Öncelikle geniş bir kabın içine kahve telvesini koyun ve malzemeleri sıra farketmeksizin içerisine belirtilen oranda ekleyin. Daha sonra kaşıkla güzelce karıştırarak hazır hale getirin. Cildi yağlı olan kişiler avokado yağını 1 kaşık koyabilir ya da hiç koymayabilirler bu tamamen sizin tercihinize bağlı.

Türk Kahvesi Cilt Maskesinin Uygulanması

Bir fırça yardımı ile ya da direk olarak elinizle yüzünüze sürdükten sonra tıpkı peeling yapıyor gibi küçük oval hareketler ile yüzünüze uygulayın. Göz altları hassas noktalar olduğu için uygulamamanızı tavsiye ederiz. Yaklaşık 10-15 dakika kadar yüzünüzde kaldıktan sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce maskeden arındırın. Tüm bunları yaptıktan sonra yüzünüz pamuk gibi olacak ve rahatlayacaksınız.

UYARI: Bu maskeyi yapmadan önce içerisinde kullanılan ürünlerin herhangi birisine alerjiniz var ise yapmamanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda ciddi cilt sorunları olan kişilerin uygulamamasını tavsiye ederiz

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir